SKU: S39120W30
[S39120W30] Deluxlite LED Corn Light 120W-100W-80W Tri-Colour 17400-10800Lm E40 Frost
https://www.gmtlighting.com.au/web/image/product.template/20170/image_1920?unique=485896e
(0 review)
Not Available For Sale
Min Qty : 1.0
  • Voltage
  • Wattage
  • Base
  • Finish
  • Colour Temperature
  • Energy Saving
  • Bulb Type
  • Product Dimensions
  • Lumens
  • Application
  • Weight
This combination does not exist.
 SAVE MORE:
*Offer exclusive for online purchases only. *Excludes clearance items.
The Deluxlite LED Corn Light 120W-100w-80w Tri-Colour 17400-10800Lm E27 Frost allows you to be in control with its CCT technology, offering three selectable color temperatures. Its high lumens output for maximum brightness and longevity maximises the performance of this light. It's ideal for use in warehouses and public spaces that require strong light.
Product Features:
  • Energy Saving: Yes
  • Wattage: 120W / 100W / 80W
  • Voltage: AC 220–240V
  • Base: E40
  • Colour Temperature: Tri-Colour 3000K / 4000K / 5000K
  • Lumens: 17,400 – 10,800 lm
  • Finish: Frosted
  • Bulb Type: LED Corn Light
  • Beam Angle: 360°
  • Dimmable: No
  • Dimensions: 295 × 128 × 128 mm
  • Weight: 1.5 kg per unit
Other Product Benefits:
✔ Industrial spaces; warehouse, production hall, logistic areas, airport
✔ Public spaces; street, roadway, park
Voltage: AC220-240V
Wattage: 120W-100W-80W
Base: EDISON SCREW[GOLIATH - GES] E40
Finish: Frost
Energy Saving: Yes
Bulb Type: LED Corn Light
Product Dimensions: 295 x 128 x 128mm
Lumens: 17400 - 10800LM
Weight: 1.5 kg per unit
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Product Features:
  • Wattage: 120W / 100W / 80W
  • Voltage: AC 220–240V
  • Base: E40
  • Finish: Frosted
  • Beam Angle: 360°
  • Dimmable: No