SKU: MBNSNW10CVD16
[MBNSNW10CVD16] LED Neon Flexible Strip IP67 D16mm 10W/m 24VDC Natural White 5000k 5M/Reel
https://www.gmtlighting.com.au/web/image/product.template/20069/image_1920?unique=63ae7c1
(0 review)
Not Available For Sale
Min Qty : 1.0
  • Voltage
  • Wattage
  • Finish
  • Colour Temperature
  • Energy Saving
  • Bulb Type
  • IP Rating
  • Product Dimensions
  • Max Running Length
This combination does not exist.
 SAVE MORE:
*Offer exclusive for online purchases only. *Excludes clearance items.
The LED Neon Flexible Strip IP67 D16mm 10W/m 24VDC Natural White 5000k 5M/Reel is used for illuminated signs and upgrade your spaces.
Product Features:
- Energy Saving: Yes
- Wattage: 10W/m
- Voltage: DC 24V AC
- Colour Temperature: Natural White 5000k
- IP Rating: IP67
- Finish: Clear
- Dimmable: No
- Dimensions: 5000 x 16mm x 16mm
- Max Running Length: 5 Meters
Applications:
✔ Residential spaces; dining room, bedroom, kitchen
✔ Retail spaces; shop window, shelving, supermarket, grocer, mall, salesroom
Voltage: 24V
Wattage: 10W
Finish: Clear
Colour Temperature: 5000k, Natural White
Energy Saving: Yes
Bulb Type: LED Strip Light
IP Rating: IP67
Product Dimensions: 5000 x 16 x 16 mm
Max Running Length: 5 Meters
Terms and Conditions
30-day money-back guarantee
Shipping: 2-3 Business Days
Product Features:
- Wattage: 10W/m
- Voltage: DC 24V AC
- Dimmable: No